Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım

Kelime anlamı olarak, web tabanlı bir uygulamanın (kurumsal websitesi, e-ticaret sitesi, mobil website, mobil uygulama, online portal yazılımlar, web tabanlı özel yazılımlar v.b.) planlama ve geliştirilme sürecidir.

Teklif İste

Web Tasarım Amacı Nedir?

İşte bu sorunun cevabı sizde! Websitenizi hangi ihtiyacınıza yönelik kullanmak istiyorsanız, web tasarım süreciniz de aynı amaçla işleme alınmalıdır.  Genel anlamda tüm web tasarımlarının ortak amacı fayda üretmektir. Sahibine ve/ya kullanıcısına gerek zaman gerekse maddi anlamda fayda üretir.
Kısa kısa web tasarımları hangi amaçlarla kullanılabilir listeleyelim;
  • Kurumsal itibarınızın arttırılması için kurumsal websiteler
  • Ticari bir ürün yada ürünlerinizi tanıtılması için ürün katalog websiteleri
  • Topluluk yada sosyal etkileşim oluşturmak için sosyal medya siteleri
  • Muhtemel müşteriler için ayrıntılı hizmet tanıtımları
  • Online satış yapmak için e-ticaret siteleri
  • E-business çözümleri (İş yönetim yazılımları)
  • Web tabanlı kurumsal iletişim çözümleri (Kurumsal mesaj ve personel kayıt sistemleri)

Web Tasarım Süreci

Projelendirme ve Planlama

Hedeflenen websitesinin planlaması ve gereksinim analizinin hazırlanması web tasarım sürecinin en öncelikli ve en önemli aşamasıdır. Bu süreçte müşterinin faaliyet gösterdiği sektör detaylı olarak analiz edilir,  sektörde rekabet hesapları ile doğru hedefleme gerçekleştirilir.  Firmanın ürünleri / hizmetleri yada gerekli tüm teknik bilgi belge ve içerikler temin ve tasnifi gerçekleştirilir.

Teknoloji Seçimi

Hedeflenen proje için hangi yazılım teknikleri ve hangi yazılımlar kullanılacağı belirlenir. jQuery kütüphaneleri, CSS bileşenleri, PHP modül ihtiyaçları tesbit edilir.

Tasarım Süreci

Müşterinin hayalindeki tasarımı skeç çalışmalarla ve logo, banner ve renk tercihleri göz önünde bulundurularak HTML+CSS+JS demo çalışması hazırlanır.

Yazılım Geliştirme Süreci

PHP & MySQL tabanlı yazılım altyapımız ile ihtiyaç duyulan projenin kodlama aşaması gerçekleştirilir. Modüllerden oluşan altyapı sistemimiz üzerinde proje bileşenleri, entegre yönetim paneli ve içerik yönetim sistemi ile birlikte kodlanır.

Test aşaması

Geliştirilen proje, müşterinin testine sunulur. Test süreci boyunca sistemin çalışma mantığı ve yönetim paneli bileşenleri için sunum ve eğitimleri verilir. Müşterimizin eğitimlerinden sonra içeriklerinin tamamlanır. Bu aşamalardan sonra web tasarım sürecimiz tamamlanmış ve projemizin yayına açılışı yapılmış olur.

nTech Bilişim

Hemen iletişime geçin ve Web Sitenizi hazırlayalım