Reklam ve Pazarlama Nedir?

Reklam ve Pazarlama

Reklam ve Pazarlama

Pazarlama, bireylerin ve kuruluşların ihtiyaç duydukları ve istedikleri şeyi, başkalarıyla değer yaratma ve değiştirme yoluyla elde ettikleri sosyal süreçtir. Temel bir pazarlama değişim sürecine dayanır ve müşterinin değerinin önemini kabul eder.

Yani pazarlama, müşteri ihtiyaçlarını tanımlamak, öngörmek ve tatmin etmek için uygulanan bir yönetim sürecidir. Bir diğer anlamıyla pazarlama, tüketicilerin şirketinizin ürün veya hizmetiyle ilgilenme sürecidir. Bu pazar araştırması, analizi ve ideal tüketicinizin istek ve ihtiyaçlarını sağlam bir şekilde anlamanız yoluyla gerçekleşir. Pazarlama, ürün geliştirme, dağıtım yöntemleri, satış ve reklamcılık dahil olmak üzere bir işletmenin tüm yönleriyle ilgilidir.

Teklif İste

Reklam ve Pazarlama Arasındaki Fark

Reklam ve pazarlama, aynı sanılan ama bir o kadar da farklı iki şeydir. Reklam ve pazarlama arasındaki fark, reklamcılığın satın almanızı teşvik etmek için ücretli bir medya yerleşimi olmasıdır. Reklam, belirli bir teknik olarak pazarlamanın bir parçasıdır yani alt dalıdır. Küçük işletmelerde pazarlama ise ürün veya hizmetinizi tanıtmak için çok daha geniş bir faaliyet kümesini ifade etmektedir.

Reklam ve Pazarlama Türleri

Sosyal Medya Pazarlama

Sosyal medya hizmetleri kapsamında markanızın pazarlama stratejisini planlayıp, hedef kitle ile iletişim sürecinin yönetimini ve raporlanmasını üstleniyoruz.

Mobil Pazarlama

Mesajınızı mobil cihazlara doğrudan ileten güncel uygulamalarla, hedef kitleniz ile kısa sürede etkileşime geçmenizi sağlayan mobil pazarlama hizmetleri sunuyoruz.

Google Adwords Reklamları

Sertifikalı Adwords uzmanlarıyla, Google’da sizi ve hizmetlerinizi arayan potansiyel müşterilerinize en hızlı şekilde ulaşmanızı sağlıyoruz.

Sosyal Medya Reklamları

Uygun bütçeli sosyal medya reklamları, şeffaf dönüşüm oranları ve etkili sonuçları ile markanızın pazarlama ihtiyaçlarına özel reklam hizmetleri sunuyoruz.

WhatsApp Pazarlama

Mesajınızı WhatsApp üzerinden gönderen alt yapımızla, hedef kitleniz ile kısa sürede etkileşime geçmenizi sağlayan mobil pazarlama hizmetleri sunuyoruz.

nTech Bilişim

Hemen iletişime geçin ve kampanyalarınızı birlikte planlayalım