Kurumsal Kimlik ve Marka Yönetimi

Kurumsal Kimlik & Marka Yönetimi

Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik Tasarımı, faaliyet gösterilen sektörde bilinirlik sağlamak için yapılan imaj çalışmalarıdır. Bir kurumun kendisini ifade etme şeklidir. Kurumsal kimlik tasarımı, kurumun duruşunu ve kalitesini temsil eder. Ayrıca kurumunuzu güçlendirir ve rakiplerinizden ayrılmanızı sağlar. Müşterilerinize kalite ve güven çağrışımı yapar. Kurumsal kimlik tasarımı, saygın firmaların olmazsa olmazlarındandır. Bir firmanın reklam yatırımlarının başarılı olması için yapılabileceklerin başında gelen çalışmalardır.

Teklif İste

Kurumsal Kimlik Kapsamındakiler

Logo, antetli kağıt, kartvizit, katalog, zarflar, bloknot, fatura, broşür, irsaliye, makbuz, dijital reklamlar, araç giydirme, bina cephesi ve iç tasarımı ve firmanızda kullanılan her türlü araç gereç kurumsal kimlik tasarımı kapsamındadır. Bu kapsamda şirket içi veya dışında kullandığınız tüm materyaller hazırlanacak yeni imaja göre en baştan düzenlenir.
Kurumsal kimlik tasarımının başlangıç noktası ve en önemli yapı taşı logo tasarımıdır. Bu nedenle logo (amblem, logo veya logotype) tasarlanırken uygulama alanları çok iyi düşünülmeli, teknik olanaklar göz önünde bulundurulup her alanda tutarlı bir şekilde uygulanabilirliği hesaplanmış olmalıdır.
Logo tasarımı ve Kurumsal Kimlik çalışması firmanıza bir kere yaptıracağınız ve yıllarca üzerinde taşıyacağınız gömlek gibidir. Sizin kim olduğunuzu bir çırpıda haykırır. O yüzden profesyonel bir tasarım gerektirir.
Müşterileriniz firmanızın kalitesi ne karar verirken logonuz ve kurumsal kimliğinize de bakacaktır. İnsanlar elbiselerine göre karşılanır fikirlerine göre uğurlanırlar. Firmalar da ilk intibasını logo ve kurumsal kimlik kalitesinden kazanır. Firma imajınız için hayati öneme sahip olan logo kalitesi için küçük bir yatırım yapmak akıllıca bir davranış olur.
Tutarlılık kurumsal kimlik tasarımı için en önemli unsurlardan biridir. Kurumsal kimlik tasarımı; uygulanacağı tüm alanlar, bu alanların teknik koşulları ve olanakları göz önüne alınarak yapılmalıdır. Farklı alanlarda farklı özellikler gösterecek renk, form veya malzeme seçimleri kurumsal kimlik tutarlılığına zarar verir.
Kurumsal kimlik kurum imzasıdır, onu yansıtır. Bu nedenle vermek istediğiniz mesaj, ulaşmak istediğiniz kişi veya kurumlar dikkatle dinlenip, iyi anlaşılmalıdır. Beraberinde misyonunuza ve vizyonunuza uygun bir kurumsal kimlik tasarımı hazırlanmalıdır. Acemi ellerden çıkan kurumsal kimlik tasarımı çalışmaları kurumunuzu anlatamayacağı gibi kurum imajınızı da zedeleyebilir. Tam anlamıyla sizi yansıtan bir çalışma için, bu işte uzman kişilerden yardım almanız gerekir. nTech Bilişim uzman tasarım ekibi, teknik kadrosu ve deneyimleriyle birçok saygın firmaya kurumsal kimlik tasarımı yaptı ve yapmaya devam ediyor. Siz de nTech Bilişim´e gelin, kurum imajınızı yenileyelim, firmanıza yeni bir yüz oluşturalım.
Tüketicinin ilgisini firmanız üzerine çekme işinde başrol renklere düşer. Renklerin hayatımızdaki tüm varlıklara göre anlamları vardır. Bu anlamlar kurumsal kimlik tasarımı yapılırken de etkilidir. Kurumsal kimlik tasarımı yapılırken renk anlamları muhakkak göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü her firmanın çalışma yaptığı sektörün ayrı bir renk dili vardır.

nTech Bilişim

Hemen iletişime geçin ve Kurumsal Kimliğinizi yaratalım